۴ راه برای سرمایه گذاری روی استارتاپ

hand holding coins and build coin graph

راه اندازی کسب و کار خودتان بهترین راه برای تجربه کردن انعطاف پذیری شغلی و استقلال مالیتان است. این مساله که سرمایه گذاران بسیار کمی برای کسب و کارهای نوپا یافت میشوند، تقریبا در ذهن همه ی صاحبان این کسب و کارها بوده است. همیشه موانع زیادی برای راه اندازی یک استارتاپ وجود دارد، اما هیچ کدام آنها بحرانی تر از قدم اول نیست، یعنی : جمع آوریِ سرمایه های لازم که برای شروع کار خود، به آنها نیاز خواهید داشت.

۱-شراکت کنید .

یکی از پرکاربرد ترین و سرراست ترین متدها در سرمایه گذاری روی یک استارتاپ ، سرمایه گذاری شرکاست که می تواند سرمایه زیادی به سرمایه های اولیه استارتاپ اضافه کند.

در حالی که عده ای ترجیح میدهند سرمایه گذارانشان نقش منفعلانه ای داشته باشند ، برخی دیگر مایلند شرکا و سهامداران کلیدی خودرا در تمامی مراحل تصمیم گیری شرکت دهند. داشتن دانش صنعتی ، نیروی کار خبره و سودآوری تضمینی شرکت ، شرکا یا همکاران شخص ثالث میتوانند مزیتی برای کارآفرینانی باشند که سرمایه ای ندارند.

۲-وام بگیرید .

در برخی موقعیت ها ، وام گرفتن از یک بانک می تواند تنها راه برای شروع و راه اندازی کسب و کارتان باشد . همچنین گرفتن وام میتواند یک ریسک باشد ، مخصوصا هنگامی که سرمایه برای کسب و کارتان ندارید. باید از تمامی بندهای شرایط وام تان آگاه باشید، مهلت پرداخت اقساط، نرخ بهره و موارد دیگر. بیشتر از حد نیازتان وام نگیرید، چون تسویه آن دشوار خواهد شد.

۳-به دنبال جمع سپاری باشید .

یکی از مفاهیم نسبتا تازه، کمپین های جمع سپاری هستند که تقریبا بر روی همه چیز از وسایل الکرونیکی نسل بعد تا حتی فیلم های هالیوودی سرمایه گذاری می کنند. در واقع فیلم ورونیکا مارس که در سال ۲۰۱۴ عرضه شد، نزدیک به ۶ میلیون دلار سرمایه جذب کرد. ۴ میلیون دلار بیش از چیزی که انتظار داشت.

دستگاه oculus rift مایکروسافت که یک هدست واقعیت مجازی بود ۲٫۴ میلیون دلار سرمایه از طریق جمع سپاری کسب کرد که تمام این مبلغ کمتر از ۳۰ روز جمع آوری شد. این مورد نه تنها اشتیاق مردم به مفهوم واقعیت مجازی را نشان می دهد بلکه نمایانگر تمایل آنها برای شرکت در جمع سپاری های آنلاین را نیز می باشد.

۴-به برنامه های استارتاپی بپیوندید .

برنامه های استارتاپی که معمولا مانند مراکز رشد و شتاب دهنده ها، اطلاعات و منابع با ارزشی ارائه می دهند و فرصت جذب سرمایه برای کسب و کارهای جدید را فراهم می کنند.

منبع : اینجا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *